
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 3.5 V |
| Output Current | 5 A |
| Output Voltage | 1 V to 34 V |
| Output Type | Adjustable |
| Quiescent Current | 15 µA |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 350 kHz to 2.2 MHz |
| Max Input Voltage | 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Function | Step-Down |
Stock: 132
Distributors
pcbx
Unit Price$4.27465
Ext.Price$4.27465
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.27465 | $4.27465 |
| 10 | $3.29148 | $32.91480 |
| 25 | $3.04184 | $76.04600 |
| 50 | $2.90407 | $145.20350 |
| 100 | $2.77254 | $277.25400 |
| 300 | $2.66398 | $799.19400 |
| 500 | $2.55966 | $1279.83000 |
| 1000 | $2.49725 | $2497.25000 |
